Wyspa Grodzka to narzeczna wyspa na Odrze, usytuowana naprzeciwko Wałów Chrobrego. W średniowieczu ten obszar nazywano Łąką Rzeźników. Od końca XVII wieku działała tutaj kuźnia wytwarzająca kotwice okrętowe dla pruskiej floty. Kuźnia, przekształcona w zakład produkujący żelazne wyposażenie statków, funkcjonowała do początków XX wieku. W okresie międzywojennym wyspa została przeznaczona na cele rekreacyjne i sportowe.

Obecnie znajduje się na niej Miejska Strefa Letnia z plażą. Kontynuuje tradycje idealnego miejsca do wypoczynku, rozrywki, spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, poznawania nowych, ciekawych ludzi. To także miejsce, w którym odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne- od koncertów po występy stand- up.

Jak dotrzeć na wyspę Grodzką

Spacerem - przez Most Długi lub Trasę Zamkową, a następnie południowymi bulwarami wzdłuż rzeki

Miejskim rowerem - stacje są zlokalizowane bardzo blisko Wyspy

Własnym rowerem - na Wyspie są stojaki, do których można przypiąć rower

Tramwajem wodnym - z Bulwaru Piastowskiego

Autobusem i tramwajem - do przystanku przy ulicy Wyszyńskiego

Samochodem - zjazd przy dawnym namiocie Opery

Od rana do wieczora

Idealne miejsce na relaks z rodziną i przyjaciółmi

Na Wyspie Grodzkiej można miło spędzić cały dzień. Na kocu, na leżaku, z książką, ulubionymi grami planszowymi, z aparatem, grając z przyjaciółmi w siatkówkę lub budując z dziećmi zamki z piasku- to miejsce oferuje nieustanną rozrywkę. W samym sercu miasta możesz poczuć klimat ciepłej plaży, wypocząć leżąc na hamaku lub skorzystać z licznych rozrywek. Całości pozytywnych wrażeń dopełnia piękny widok na Odrę i Wały Chrobrego.

 

 

 

 

Od wieczora do rana

Tętniące życiem miejsce spotkań

Po zachodzie słońca Wyspa Grodzka zamienia się w jedno z najlepszych miejsc spotkań w Szczecinie. Dobra muzyka, kolorowe drinki, wygodne siedzenia, dużo miejsca do tańca, przyjaźni ludzie i najpiękniejszy widok na Szczecin nocą tworzą niesamowity klimat tego miejsca.